Росіяни взяли в заручники екіпажі ще двох торгових суден в Маріупольському порту

Російські окупаційні війська захопили в заручники членів екіпажів ще двох вантажних суден — Azburg (прапор — Домінікана) та Lady Augusta (прапор — Ямайка), які перебувають у Маріупольському морському порту. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Згідно з договором фрахтування, суховантаж Аzburg прибув до порту Маріуполь 22 лютого Бургасу (Болгарія) для завантаження металопродукцією. Після артилерійських та мінометних обстрілів території порту з боку РФ вантажні роботи на судні були призупинені.

З квітня внаслідок влучання двох мінометних снарядів у навігаційний мостик на судні повилітало скло та частково пошкоджена навігаційна апаратура. Наступного дня у машинне відділення влучив бойовий снаряд та вибухнув всередині, внаслідок чого почалася пожежа у машинному відділенні та був травмований моторист. На сигнал лиха відгукнувся катер Державної прикордонної служби та допоміг екіпажу евакуюватися на борт судна Lady Augusta. Травмованого моториста було доставлено прикордонниками до шпиталю та надано медичну допомогу.

10 квітня членів екіпажу двох суден: Аzburg, 12 моряків якого є громадянами України, та Lady Augusta, екіпаж якого складається із громадян Сирії, їхня кількість невідома, — загарбники захопили в полон та вивезли до тимчасово окупованого Донецька”, — повідомила Денисова.

Раніше стало відомо про викрадення росіянами моряків з вантажного судна Smarta (прапор — Ліберія) та вантажного судна Blue Star I (прапор — Панама), які перебувають в Маріупольському морському порту. За попередньою інформацією, загалом у полоні окупантів можуть перебувати близько 200 членів екіпажів кількох суден, які були заблоковані російськими окупантами у порту Маріуполь.

Такими діями РФ порушує право на життя і на свободу, особисту недоторканність, гарантовані статтями 3 та 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, та право на свободу пересування, гарантоване статтею 2 Протоколу №4 до Конвенції”, — наголосила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, і закликала їх «врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *