Росіяни поспіхом «евакуювалися» з окупованого острова Зміїний

Російські окупаційні війська евакуювали залишки гарнізону з захопленого ними у лютому острова Зміїний в Чорному морі. Про це повідомило Оперативне командування «Південь».

Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами й, імовірно, залишив острів”, — вказали в ОК «Південь».

Наразі Зміїний вкрито пожежею, лунають вибухи.

Остаточні результати операції дорозвідуються.

Оновлено о 12:05. В міноборони РФ заявили, що російські війська «як жест доброї волі завершили виконання задач на острові Зміїний та вивели звідти гарнізон».

Тим самим світовій спільноті продемонстровано, що Російська Федерація не перешкоджає зусиллям ООН для організації гуманітарного коридору з вивезення сільськогосподарської продукції з території України”, — йдеться в заяві російського військового міністерства.

Оновлено о 13:00. Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний оприлюднив відео військової операції на острові Зміїний.

Дякую захисникам Одещини, які вжили максимальних заходів для звільнення стратегічно важливої ділянки нашої території. Низький уклін конструкторам та виробникам української самохідної гаубиці «Богдана», яка відіграла важливу роль у звільненні острова. Подяка іноземним партнерам за надані засоби ураження”, — написав Залужний у Facebook.

Напередодні ЗСУ завдали по позиціях окупантів на острові Зміїний чергових ударів, внаслідок яких було знищено зенітний гарматно-ракетний комплекс «Панцир-С1».

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-майор Кирило Буданов заявив, що операція проти російських загарбників на острові Зміїний триватиме до його повного звільнення.

Із середини червня ЗСУ завдають масованих ударів із застосуванням різних сил та способів ураження по позиціях російських загарбників на тимчасово окупованому острові Зміїний у Чорному морі. Раніше українське військове командування повідомляло, що росіяни розмістили на острові Зміїний зенітно-ракетні комплекси та реактивні системи залпового вогню, дальність котрих сягає південних районів Одеської області.

Також ЗСУ завдали ударів по бурових платформах у Чорному морі, які росіяни захопили у 2014 році і використовували як для незаконного видобутку газу, так і для воєнної розвідки.

У квітні й травні українці неодноразово і успішно знищували російські війська і техніку на острові Зміїний та в морі біля нього.

Острів Зміїний у Чорному морі належить Україні та визначає її територіальні води. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Під час повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому острів було окуповано.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *