Росіяни похвалилися обстрілом і викраденням торгового судна в Азовському морі

Російські ВМС атакували й захопили буцімто українське суховантажне судно Apache (прапор — Мальта), яке рухалося з Таганрозької затоки до виходу з Азовського моря. Про це повідомила прес-служба Асоціації реінтеграції Криму з посиланням на заяву генштабу країни-агресора.

Агресором повідомлялося, що Apache увечері 8 квітня нібито намагався «прорватися у Маріуполь» під час слідування з Таганрозької затоки до Керченської протоки. Генштаб агресора визнав, що російські військові, а саме кораблі флоту та «прикордонників» обстріляли судно, після чого на балкері почалася пожежа, воно взяте росіянами на абордаж та нібито конвоюється ними до порту Єйськ”, — вказала прес-служба.

Як зазначають в Асоціації, оператором балкера Apache є зареєстрована у Стамбулі фірма Misha Shipping, заснована бізнесменами російського походження.

Бізнесмени з Misha Shipping оперують свої судна зокрема на внутрішніх водних шляхах Росії, куди жодне судно, хоч якось пов’язане із Україною, агресор наразі не допустить. Отже, жодного зв’язку з Україною чи українським бізнесом торговельне судно Apache під час його ймовірного слідування у бік Керченської протоки не мало та не має”, — вказується у повідомленні.

Крім того, згідно відомостей навігаційних систем, судно Apache увечері 8 квітня ще перебувало на рейді російського порту Ростов-на-Дону, і його «стрімкий перехід» до Маріуполя за декілька годин сам по собі виглядає неправдоподібним.

За вказаних вище «нестиковок» у повідомленні російського генштабу, скоріш за все провокація з цим судном була влаштована росіянами вже після того, як вони з якоїсь причини обстріляли його у Таганрозькій затоці вночі з 8 на 9 квітня. Тепер росіяни намагаються приховати й перекрутити відповідний інцидент від влади держави прапору Apache, а саме — Мальти, та поширюють неправдиву версію подій з метою уникнення відповідальності за чергове порушення норм міжнародного морського права”, — підсумували в Асоціації.

7 квітня російські окупаційні війська обстріляли у Маріупольському порту криголам «Капітан Білоусов», на якому перебуває цивільний екіпаж. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, ще кількох було поранено. Крім того, 4 квітня в порту внаслідок обстрілу зайнялося та почало тонути суховантажне судно Azburg (прапор — Домініканська Республіка).

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у сім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *