Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом через санкції — Bloomberg

Росія зазнала дефолту за суверенним боргом в іноземній валюті вперше за століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.  Про це повідомляє Bloomberg.

Протягом місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення в Україну. В неділю, 26 червня, наприкінці дня закінчився пільговий період виплати відсотків у розмірі $100 млн. Це вважається дефолтом у разі пропуску платежу.

Як зазначає агентство, це «похмура ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя». З початку березня національні єврооблігації торгуються на проблемних рівнях, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відірвані від світової фінансової системи.

Проте враховуючи шкоду, якої вже завдано економіці та ринкам, дефолт на даний момент є переважно символічним.

Сама Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але немає можливості здійснити оплату. Минулого тижня Росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі $40 млпд у рублях, критикуючи форс-мажорну ситуацію, яку штучно створив Захід.

Це дуже, дуже рідкісне явище, коли уряд, який однак має кошти, змушений зовнішнім урядом до дефолту. Це буде один із великих переломних дефолтів в історії”, — сказав старший суверенний аналітик Loomis Sayles & Company LP Хасан Малік.

Після закінчення кінцевого терміну виплат по облігаціях фокус зміщується на те, що інвесторам робити далі. Їм не потрібно діяти негайно, і вони можуть вирішити стежити за ходом війни в надії, що санкції врешті-решт будуть пом’якшені. Час може бути на їхньому боці: вимоги стають недійсними лише через три роки з дати платежу, згідно з документами облігацій. Більшість власників облігацій будуть дотримуватися вичікувального підходу, вважає економіст дослідницького інституту Номура в Токіо Такахіде Кіучі.

Чи є виправданим приводом сказати: «Санкції не дозволили мені здійснити виплати, тож це не моя вина»? Ширше питання полягає в тому, що санкції самі по собі були відповіддю на дії з боку суверенного утворення. І я думаю, що історія розсудить це в останньому світлі”, — сказав Малік.

Востаннє Росія зазнала дефолту по відношенню до своїх іноземних кредиторів більше століття тому, коли більшовики відмовилися від приголомшливого боргового навантаження царської епохи в 1918 році.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *