Росія засекречує обсяги морського експорту нафти — Reuters

Російська державна трубопровідна компанія «Транснєфть» обмежила доступ до щомісячних графіків експортного відвантаження нафти з російських портів. Про це повідомили чотири поінформованих джерела, інформує Reuters.

Зокрема, російським експортерам нафти будуть надаватися лише дати завантаження власних вантажів замість стандартної практики погодження документа, який передбачав повні плани завантаження всіх експортерів.

«Транснєфть» раніше не публікувала місячні плани завантаження з російських портів на загальнодоступних платформах, але надавала їх широкому колу зацікавлених учасників ринку. Однак у червні навіть нафтові компанії не матимуть доступу до повного плану завантаження, повідомили джерела.

За словами трейдерів, плани завантаження мають вирішальне значення для учасників російського нафтового ринку, включаючи вантажовідправників, страховиків і покупців нафти.

Дійсно важко працювати з такою кількістю даних у таємниці. Ми відчуваємо себе сліпими”, — повідомив співрозмовник у компанії поза межами РФ, яка займається торгівлею російською нафтою.

Інше джерело в європейській нафтовій компанії повідомило, що оскільки компанія припинила активну торгівлю з Росією, втрата доступу до повного графіка завантаження не має значення.

Зазвичай, документ складається на основі запитів російських нафтових компаній і видається «Транснєфтью». Графіки завантаження випускаються щодо портів балтійських Приморськ та Усть-Луга, чорноморського Новоросійська та далекосхідного Козьмино.

Цей крок став ще одним випадком, коли російський уряд приховує важливі статистичні дані. У квітні Міністерство енергетики РФ обмежило доступ до своєї статистики видобутку та експорту нафти та газу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *