Росія використовує захоплені в окупованому Криму міни для терору в Чорному морі — МЗС

Росія використовує морські міни, захоплені на військових складах в окупованому у 2014 році Криму, для створення нестабільності в регіоні Чорного моря. Про це ідеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

Від початку широкомасштабної агресивної війни проти України Російська Федерація посилює протиправну діяльність своїх військово-морських сил у Чорному морі. Окрім захоплення і знищення цивільних морських суден, бомбардування території України з моря, Росія вигадала новий спосіб морського розбою, яким є використання морських мін у якості безконтрольних дрейфуючих боєприпасів”, — ідеться у заяві.

Саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії. В МЗС зазначають, за результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які станом на початок 2022 року не перебували на обліку Військово-морських Сил Збройних Сил України.

Зазначені міни були захоплені збройними силами РФ у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь. Відтак, Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами», — стверджують в МЗС.

Наголошується, що такими діями держава-агресор прагне приховати свою незаконну діяльність у Чорному морі, що протирічить принципам та нормам міжнародного морського та гуманітарного права, та ухилитись від відповідальності за воєнні злочини і морський розбій.

Свідоме використання Росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує, перш за все, цивільному судноплавству та людському життю на морі у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченської та Чорноморських проток. Відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить виключно на Російській Федерації та її військово-морських силах”, — наголошується у зверненні.

Україна наполягає на притягненні Росії до міжнародної відповідальності за вчинення протиправних дій у Чорному морі, воєнні злочини і, зокрема, використання морських мін у якості зброї невибіркової дії, яка безконтрольно поширюється акваторією Чорного моря.

Про використання Росію дрейфуючих мін у Чорному морі Україна, дотримуючись своїх міжнародних зобов’язань, сповістила Міжнародну морську організацію (ІМО), у тому числі під час позачергової сесії Ради та у рамках Юридичного комітету ІМО, а також міжнародних партнерів каналами міжнародної автоматизованої системи безпеки навігації на морі (НАВТЕКС).

26 березня рух суден через протоку Босфор був призупинений після виявлення рибалками об’єкту, що зовні нагадує міну. Пізніше Міноборони Туреччини підтвердило, що об’єктом виявилася міна, яку успішно нейтралізували. 28 березня плавучі морські міни були виявлені і знешкоджені біля населеного пункту Ігнеада поблизу кордону Туреччини з Болгарією і біля узбережжя Румунії в районі міст Корбу та Неводарі.

19 березня морський порт Сочі направив судновласникам та капітанам суден на північному заході Чорного моря попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, які дрейфують у Чорному морі». РФ також поширила відповідний Coastal Warning в системі NAVAREA. З огляду на піратську поведінку російського флоту біля берегів України, немає сумнівів, що міни були встановлені саме військовими Росії. За інформацією фахівців, мінна небезпека спрямована на рекомендовані морські шляхи від Одеси до Босфору.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

3Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *