Росія відновила участь у роботі зернового коридору в Чорному морі

Роботу зернового коридору, що забезпечує постачання агропродукції з українських портів у Чорному морі, відновлено після повернення до угоди Росії. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає турецьке державне агентство Anadolu.

Ердоган зазначив, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу провів телефонну розмову з міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром. За його словами, глава оборонного відомства Росії повідомив турецькому колезі, що постачання агропродукції зерновим коридором буде відновлено у середу, 2 листопада.

В російському міноборони заявили, що Росія отримала «письмові гарантії» від України щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти РФ.

Напередодні Ердоган провів переговори з президентом Росії Володимиром Путіним щодо ситуації навколо зернового коридору. Сьогодні президент Туреччини планує провести аналогічну зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.

Минулого тижня Росія поінформувала Спільний координаційний центр у Стамбулі про односторонній вихід із Чорноморської зернової ініціативи, аргументувавши цей крок атакою дронів на Севастопольську бухту, під час якої були пошкоджені кораблі чорноморського флоту РФ. В ООН вважають безпідставним це рішення Росії та закликають російське керівництво припинити використовувати продовольство й загрозу глобального голоду як зброю.

31 жовтня рух зерновим коридором у Чорному морі відновився без участі Росії.

На початку жовтня Росія надіслала генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу перелік вимог і заявила, що може вийти з угоди про зерновий коридор, якщо вони не будуть виконані. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав це «голодними іграми».

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

За три місяці з моменту виходу першого судна вдалося експортувати 10 млн тонн продовольства, з них більш ніж 5 млн тонн — до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тис. тонн української пшениці.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *