Росія передала ООН список вимог щодо продовження зернової угоди
Росія готова відмовитися продовжити зернову угоду наступного місяця, якщо не будуть виконані вимоги Москви. Про це повідомляє Reuters.
Як заявив агентству представник РФ у відділенні ООН у Женеві Геннадій Гатілов, у середу російська сторона передала листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, в якому викладено список претензій стосовно продовження угоди. Російський дипломат відмовився надати копію листа.
Офіційні особи ООН мають відвідати Москву в неділю, щоб обговорити продовження угоди. При цьому Гатілов припустив імовірність відмови у продовженні угоди.
Якщо ми побачимо, що по російській частині угоди — експорту російського зерна та добрив — нічого не відбувається, тоді вибачте, нам доведеться поглянути на це по-іншому (…) Ми не проти постачань зерна, але ця угода має бути рівноправною, вона має бути чесною і справедливо виконуватися всіма сторонами», — сказав Гатілов.
Як заявив речник ООН Стефан Дюжаррік, представники організації залишаються на постійному зв’язку з російськими офіційними особами, а також з офіційними особами Євросоюзу, Великої Британії та США. Він запевнив , що Гутерріш відданий цим зусиллям и продовженню зернової ініціативи.
Наразі Україна, Росія, Туреччина та ООН ведуть переговори про продовження та розширення зернової ініціативи після кінцевого терміну 19 листопада.
У липні представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.
Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.
Станом на 13 жовтня в рамках зернової ініціативи порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 331 суден, які експортували 7,38 млн тонн агропродукції до країн Азії, Європи та Африки.
2Комментарии