Росія одноосібно відповідальна за глобальну продовольчу кризу — Єврорада

Лідери країн Європейського Союзу засудили дії Росії, яка несе всю відповідальність за глобальну продовольчу кризу, та підтримали заклик Генерального секретаря ООН щодо продовження дії Чорноморської «зернової ініціативи», термін якої завершується у листопаді поточного року. Про це ідеться у резолюції Європейської Ради, що відбулася минулого тижня, передає «Укрінформ».

Шляхом перетворення продовольства на зброю в ході своєї війни проти України, Росія є одноосібно відповідальною за глобальну кризу продовольчої безпеки, яку вона спровокувала. Агресивна війна Росії призвела до переривання у постачанні сільськогосподарської продукції, розірвала ланки постачання та торгівлі, що підняло світові ціни на продовольство та добрива до безпрецедентного рівня”, — наголошується у документі.

У резолюції підкреслюється, що так звані «коридори солідарності» ЄС—Україна дозволили здійснити експорт значних обсягів українського продовольства, сільськогосподарської продукції та добрив до країн, які їх найбільше потребували. Лідери європейських країн наголосили, що ЄС буде продовжувати підвищувати ефективність таких «коридорів солідарності». В той же час, вони закликали ООН продовжити дію «зернової ініціативи» для транспортування українського збіжжя морським шляхом через українські чорноморські порти.

Європейська рада підтримує заклик Генерального секретаря ООН до продовження Чорноморської зернової ініціативи ООН після того, як поточний період її дії завершиться у листопаді. Санкції ЄС проти Росії не забороняють експорт сільськогосподарської продукції або торгівлю продовольством між третіми країнами та Росією”, — зазначається у висновках за підсумками Європейського саміту.

На початку жовтня Росія надіслала генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу перелік вимог і заявила, що може вийти з угоди про зерновий коридор, якщо вони не будуть виконані. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав це «голодними іграми».

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Станом на 23 жовтня в рамках зернової ініціативи морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 380 суден, обсяг відвантаження агропродукції склав 8,5 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *