Росія може завозити зброю торговельними суднами з Сирії — Bloomberg

Російське торговельне судно Sparta II, що знаходиться під санкціями США, пройшло турецьку протоку Босфор шляхом із Сирії до Росії наприкінці минулого місяця і могло перевозити зброю для російських окупантів. Про це повідомляє Bloomberg, інформує «Ліга».

Чиновник, знайомий із цим питанням, сказав, що уряд США вважає, що Росія використовує торговельні судна для перевезення військових вантажів через Чорне море, про що йдеться й у звітах європейської розвідки.

У матеріалі сказано, що судно Sparta II могло доставляти військові вантажі із сирійського порту Тартус, що використовуються Росією, про що свідчать дані розвідки й супутникові знімки від 17-25 липня. Судно було помічено в Сирії з транспортними засобами у трюмі, потім воно було помічено під час перетину протоки Босфор, а пізніше в Новоросійську було ідентифіковано щонайменше 11 транспортних засобів, які, ймовірно, розвантажувалися.

Дані морського стеження показали, що судно переміщалося цими днями, вірогідно, без перешкод із боку Туреччини.

За даними агентства, Росія раніше використовувала вантажні судна компанії «Оборонлогістика» на тому самому маршруті, і ця компанія раніше неодноразово переправляла військові вантажі з РФ до Сирії.

Представник Держдепу США направив запити щодо цього уряду Туреччини. Турецький чиновник, знайомий із цим питанням, сказав, що торговельне судно перевірятиметься лише в тому випадку, якщо з’явиться інформація чи підозра у правопорушенні.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *