Росія може використовувати нафтові порти Єгипту для обходу санкцій — Bloomberg

Росія може використовувати морські нафтові термінали Єгипту для виведення сирої нафти на ринок в умовах західних санкцій і самообмежень споживачів. Про це повідомляє Bloomberg.

Партія нафти обсягом близько 700 тис. барелів російської нафти була доставлена на єгипетський нафтовий термінал Ель-Хамра на узбережжі Середземного моря вранці 24 липня. Через кілька годин інший танкер взяв вантаж на терміналі, який міг включати частину або всю партію російської нафти.

Цей незвичайний крок ускладнює відстеження кінцевого пункту призначення вантажу, посилюючи тенденцію все більшої прихованості постачань російської нафти, оскільки європейські покупці почали уникати їх після вторгнення в Україну», — зазначає агентство.

Нафтовий термінал El Hamra, яким управляє єгипетська Western Desert Operating Petroleum Co., має шість резервуарів для зберігання загальною емністю 1,5 млн барелів сирої нафти і один причальний буй для завантаження та розвантаження. Термінал був побудований для перевантаження сирої нафти, видобутої в західній пустелі Єгипту. Таким чином, термінал має можливості для змішування російської та місцевої нафти.

На численні спроби агентства зв’язатися власник терміналу El Hamra не відповідав. 

Через кілька годин після того, як перший танкер — Crested — покинув El Hamra, прибув інший — Chris. Це судно вже знаходилося на терміналі протягом кількох днів, але відійшло від причалу, щоб дозволити Crested пришвартуватися, свідчать дані відстеження.

Коли Chris нарешті покинув Ель-Хамру 28 липня, його вантажні танки були майже заповнені. Станом на середу, 3 серпня, судно було пришвартовано біля нафтового терміналу Ras Shukheir на єгипетському узбережжі Червоного моря. Цей термінал також має можливості змішувати російську і єгипетську нафту.

Єгипет уже використовується Росією як транзитний шлях для мазуту. Незрозуміло, чи Ель-Хамра є одноразовим портом чи стане більш часто використовуваним портом для потоків російської нафти», — зауважує агентство.

Раніше танкери, що перевозили російську сиру нафту, здійснювали трансфер із судна на судно поблизу іспанського північноафриканського міста Сеута, нещодавно — посеред Атлантичного океану. Інший факт перевантаження нафти, схоже, мав місце біля Джохора, поблизу Сінгапуру, у червні. Цей район раніше використовувався для перевалки іранської сирої нафти, що прямує до Китаю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *