Російські загарбники розмістили на Джарилгачі сотні вояків і вкрадені човни

Російські окупаційні війська розмістили на заповідному острові Джарилгач близько трьох сотень своїх військових та 15 човнів, відібраних у місцевих жителів. Про це ідеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Російські окупаційні війська мілітаризували острів Джарилгач, який 19 травня з’єднано ними з тимчасово захопленою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне. Зокрема, окупанти розмістили на острові близько 300 російських військовослужбовців та 15 човнів іноземного виробництва, що були викрадені у місцевого населення”, — повідомили у Генштабі.

Раніше Сухопутні війська Збройних сил України повідомили, що російські окупаційні війська з’єднали острів Джарилгач у Чорному морі з окупованою материковою частиною Херсонської області в районі селища Лазурне, засипавши переправу до острова піском.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону розповіла, що на острові Джарилгач «російські військові готують полігон, де будуть навчати нещодавно мобілізованих солдатів». За її словами, російські окупанти вишукують на острові місця, які будуть більш-менш безпечними, адже вважають, що це та відстань, яка для ЗСУ поки що недосяжна.

Джарилгач — найбільший острів України. Він входить до Національного природного парку «Джарилгацький».

Джарилгацька затока з островом — це одне з 22-х найбільш важливих та унікальних водно-болотних угідь планети, що охороняються Рамсарською конвенцією. Там живуть унікальні види дельфінів — білобочка й афаліна. Перекриття Лазурненської промоїни призведе до замулення і деградації екосистем всієї затоки, порушення процесів міграції риб, якими, зокрема, і харчуються водно-болотні птахи. Такі дії окупантів є прямим злочином проти природи, заявили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *