Російські загарбники атакували Одеський порт ракетами

Російські окупаційні війська у суботу, 23 липня, завдали ракетного удару по Одесі, внаслідок якого зазнала руйнувань інфраструктура Одеського порту. Про це повідомило Оперативне командування «Південь».

Ворог атакував Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Дві ракети збито силами протиповітряної оборони, дві влучили в об’єкти інфраструктури порту”, — ідеться у повідомленні.

Обстріл здійснено наступного дня після підписання у Стамбулі «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», покликаної частково розблокувати українські морські порти. Угода передбачає, зокрема, що сторони не здійснюватимуть напади на портові споруди.

У Міністерстві закордонних справ відреагували на удар по Одесі. Речник відомства Олег Ніколенко наголосив, що Росії знадобилося менше 24 годин, щоб ракетним ударом по території порту поставити під сумнів домовленості та обіцянки, дані нею ООН та Туреччині у підписаному в Стамбулі 22 липня документі.

Російська ракета — це плювок Володимира Путіна в обличчя Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна”, — написав Ніколенко у Facebook.

Він додав, що Україна наголошує на необхідності неухильного виконання домовленостей щодо відновлення безпечного експорту українських сільськогосподарських товарів Чорним морем з українських портів.

Закликаємо ООН та Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов’язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору. У разі невиконання досягнутих домовленостей, Росія нестиме повну відповідність за поглиблення глобальної продовольчої кризи”, — підсумував речник МЗС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *