Російські танкери можуть залишитися без лоцманів у Данських протоках

Морське управління Данії попередило про те, що танкери з російською нафтою, які прямують через Данські протоки, що з’єднують Балтійське та Північне моря, можуть залишитися без лоцманського супроводу, повідомляє BlackSeaNews.

Вузька ділянка води між Данією та Швецією в гирлі Балтійського моря — система проток між Скандинавським і Ютландським півостровами — є ключовим торговим маршрутом для російської нафти, що прямує морем на ринки всього світу.

Згідно з договором, підписаним у Копенгагені ще в 1857 році, всі міжнародні судна мають право проходити через протоку, проте Данія повинна надати їм лоцманів, щоб допомогти зорієнтуватися між численними островами та піщаними мілинами. Міжнародна морська організація ООН (ІМВ) «настійно рекомендує» використовувати датських лоцманів, але це не є обов’язковим.

При цьому представники галузі стурбовані тим, що коли санкції ЄС щодо морської торгівлі російською нафтою набудуть чинності з 5 грудня 2022 року, надання морських послуг цим судам буде заборонено, хоча можливо, що лоцманське проведення все ж таки буде дозволено для транспортування нафти до третіх країн за межами ЄС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *