Risoil відновить будівництво двостороннього пірсу в порту Чорноморськ

Група компаній Risoil ухвалила рішення відновити фінальні роботи з реалізації масштабного інвестиційного проекту будівництва двостороннього пірсу ТОВ «СП Рисоіл Термінал» в порту Чорноморськ. Про це повідомила прес-служба Risoil.

Роботи вимушено були призупинені 24 лютого на етапі активного монтажу технологічного устаткування для двостороннього пірса. Зараз готовність усього комплексу складає понад 80%.

Ми віримо в Збройні Сили та обов’язкову перемогу України. Зараз наше завдання продовжувати те, що маємо та вміємо якнайкраще — інвестувати у розвиток портової інфраструктури, сплачувати податки та заробітну плату нашим співробітникам. Дякуємо передусім українським захисникам і захисницям за можливість робити все це сьогодні”, — заявляє керівництво Risoil.

Повністю завершити проєкт планується за 3-4 місяці.

«Рисоіл-Термінал» відновить будівництво пірсу в порту Чорноморськ
Фото: facebook.com/risoilgroup

ТОВ «СП Рисоіл Термінал» реалізує проект будівництва двостороннього пірсу, який забезпечить одночасну обробку двох суден осадкою до 15 метрів. Згідно з проектом, типовим розрахунковим судном на початковому етапі стануть судна типорозміру Panamax, але в перспективі після проведення днопоглиблювальних робіт термінал зможе обробляти судна Post-Panamax дедвейтом до 120 тис. тонн. Будівництво двостороннього пірса велося у щоденному режимі від середини квітня 2021 року. Орієнтовна вартість проекту перевищує 1 млрд грн.

У січні 2022 року ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) завершило днопоглиблювальні роботи на підходах до споруди із досягненням 15 метрів, що стало результатом взаємодії державного підприємства та ТОВ «СП Рисоіл Термінал» у рамках першого в Україні договору за принципом take or pay. Тоді ж стартував фінальний етап робіт — монтаж унікального для країни технологічного устаткування від кращих світових виробників. Його характеристики дозволяють з турботою про екологію швидко вантажити як олію, так і зернові.

У вересні 2021 року АМПУ та ТОВ «СП Рисоіл Термінал» підписали угоду про взаємодію щодо реалізації взаємопов’язаних проектів. Згідно з документом, ТОВ «СП Рисоіл Термінал» зобов’язується збудувати на стику причалів №10-11 морського порту Чорноморськ двосторонній пірс завдовжки 339,75 метра (з розміщенням двох причалів №10-а, 11-а довжиною 290 метрів), із можливістю приймати судна типорозміру Panamax. ДП «АМПУ» повинне здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу в рамках третьої черги реконструкції операційної акваторії першого ковша Сухого лиману з досягненням глибин 15 метрів.

У липні 2021 року Група Risoil та ОТП Банк домовилися про надання фінансування на загальну суму 750 млн грн, які планується спрямувати на завершення будівництва двостороннього пірсу ТОВ «СП Рисоіл Термінал».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *