Ринок фіксує різке падіння попиту на російську нафту, трейдери пропонують рекордну знижку

Міжнародний трейдер Trafigura пропонує нафту російської марки Urals з постачанням 20-24 квітня з рекордним дисконтом у мінус $34,8 за барель до бенчмарку Dated Brent. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані цінової агенції Platts, інформує “Економічна правда”.

Попередній максимальний дисконт у березні мінус $31,35 за барель пропонував у березні нафтотрейдер Litasco.

Агентство Argus 18 березня повідомило, що знижка на російську нафту в Північно-Західній Європі збільшилася до $30,2 за барель. У той же день Міжнародне енергетичне агентство спрогнозувало скорочення експорту російської нафти та нафтопродуктів з квітня на 3 млн барелів на добу.

Аналітики пов’язують сильний дисконт на Urals із різким падінням попиту на нафту цієї марки. Європейські покупці побоюються посилення санкцій, які ухвалюють США, Великобританія та ЄС проти Росії у зв’язку з військовою агресією проти України, і вважають за краще купувати альтернативні сорти нафти – Forties та Johan Sverdrup.

Різке подорожчання морських перевезень нафти з портів Росії та підвищення ставок страхування, а також відмова деяких банків відкривати акредитиви на купівлю російської нафти також чинять тиск на Urals.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *