РФ наполовину збільшила доходи від експорту нафти — МЕА

Доходи Росії від нафти цього року зросли на 50%, незважаючи на обмеження та відмову споживачів купувати російську сировину після вторгнення в Україну. Про це свідчать дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), інформує Bloomberg.

Москва продовжує отримувати фінансові прибутки порівняно з першими чотирма місяцями 2021 року. Незважаючи на публічну критику з боку Євросоюзу щодо агресії Кремля, загальні доходи від експорту нафти цього року зросли на 50%”, — йдеться у щомісячному звіті МЕА.

Росія заробляла приблизно $20 млрд щомісяця в 2022 році на сукупних продажах нафти та нафтопродуктів обсягом приблизно 8 млн барелів на добу.

За даними МЕА, ЄС залишався найбільшим імпортером у квітні, закуповуючи 43% усього російського нафтового експорту.

Російські постачання продовжували надходити, навіть коли Євроcоюз обговорює запровадження ембарго, а міжнародні нафтові компанії, зокрема Shell і TotalEnergies, зобов’язуються припинити закупівлі. Азія також залишається активним клієнтом — Китай та Індія забирають вантажі, які більше не потрібні в Європі.

Утім, МЕА фіксує ознаки того, що стійкість Росії починає знижуватися. За оцінками агентства, поставки минулого місяця скоротилися на 1 млн барелів на добу, у другій половині року втрати можуть збільшитися втричі. Санкції ЄС проти російських державних підприємств, таких як гігант «Роснєфть», набудуть чинності 15 травня, при цьому блок рухається до повної заборони постачань.

Якщо вони будуть узгоджені, нове ембарго прискорить переорієнтацію торговельних потоків, яка вже триває, і змусить російські нафтові компанії закрити більше свердловин”, — заявили в МЕА.

МЕА залишило прогноз щодо світових нафтових ринків майже без змін. Глобальні ринки палива напружені і можуть зіткнутися з подальшим напруженням у наступні місяці, оскільки попит у Китаї відновиться після низки нових блокувань через Covid-19.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *