РФ намагається поширювати дезінформацію через НАВТЕКС

Російська Федерація намагається поширювати дезінформацію щодо ситуації, яка склалася у північно-західній частині Чорного моря, у вигляді прибережних повідомлень через свої радіостанції НАВТЕКС. Про це повідомила прес-служба Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ).

Вказана морська ділянка є зоною відповідальності України, і розповсюджувати відповідні повідомлення на цій ділянці, згідно діючого міжнародного законодавства, має право виключно наша країна. Оповіщення забезпечується через станцію «НАВТЕКС Одеса», яка є єдиним легітимним інформаційним джерелом”, — вказала прес-служба.

Чергові спроби морського та інформаційного піратства на морі з боку РФ, яка розповсюджує дезінформацію через свої радіостанції НАВТЕКС, є лише підтвердженням загально відомої та доведеної тези, що росія є країною-окупантом, яка вкотре намагається окупувати не тільки сухопутну територію України а й акваторію Чорного і Азовського морів.

Ще більше цивілізований світ дивує апелювання РФ до Гаазької конвенції 1907 року «Про встановлення підводних, автоматично детонуючих від дотику мін», яку РФ, як і царська росія, не підписала та не ратифікувала. Особливо враховуючи той факт, що створення вказаної конвенції є наслідком порушення росією законів та звичаїв війни під час Російсько-Японської війни 1905 року та зловживання застосуванням морських мін. Але всі ми пам’ятаємо, чим та війна для росії завершилася і зробимо все, щоб довести до такого самого фіналу і цю війну — ганебного програшу і нищівної поразки нащадків недоімперії — росії”, — наголосили в ВМС ЗСУ.

18 березня 2022 року морський порт Сочі направив судновласникам та капітанам суден на північному заході Чорного моря попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, які дрейфують у Чорному морі». РФ також поширила відповідний Coastal Warning в системі NAVAREA.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ влучив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *