Рекордний обсяг російської нафти застряг у морі через відсутність покупців

Близько 62 млн барелів нафти «флагманської» російської марки Urals, що є рекордною кількістю, перебувають зараз у морі на танкерах, поки трейдери безуспішно намагаються знайти для неї покупців. Про це повідомляє Reuters.

За даними аналітичної компанії Vortexa, обсяги сирої нафти марки Urals на танкерах втричі перевищують довоєнний показник, попри те що її експорт впав на 15% — з 7,9 млн барелів на добу у лютому до 6,7 млн барелів на добу у травні.

Загальні цифри, які свідчать про збереження відносно високого російського експорту, не показують усієї картини. Російська нафта продовжує накопичуватися у морі”, — заявив аналітик Vortexa Клей Сеігл.

За його словами, до 15% завантаженої на танкери нафти з Росії не мають пункту призначення. Певні обсяги можуть мати невідомих покупців, але частина просто не продана.

США і низка інших країн Заходу заборонили імпорт нафти та нафтопродуктів з Росії через її вторгнення в Україну, а інші уникають імпорту з Росії, щоб випадково не потрапити під вторинні санкції.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *