Рейтингове агентство Moody’s підтвердило дефолт Росії

Рейтингове агентство Moody’s повідомило про дефолт Росії внаслідок того, що інвестори не отримали виплати за двома випусками єврооблігації на суму $100 млн. Про це йдеться у повідомленні на сайті агентства, інформує «Економічна правда».

Відповідні виплати не надійшли на рахунки інвесторів на момент закінчення 30-денного пільгового періоду, «що ми розглядаємо як подію дефолту за нашим визначенням».

Moody’s також прокоментувало указ президента РФ Владіміра Путіна від 22 червня, яким Росія визначила, що виплачуватиме всі зовнішні борги рублями. Агенство стверджує, що таку подію теж розглядало би як дефолт для облігацій, які не допускають можливості виплати рублями в межах проспекту емісії.

Зазначається, що єврооблігації, випущені Росією після 2018 року, дозволяють за певних умов здійснювати погашення — однак єврооблігації, випущені до 2018 року, також не містять цієї альтернативи.

Крім того, викуп Росією частини свого зовнішнього євроборгу за рублі наприкінці березня Moody’s теж розглядає як подальший дефолт через проблеми з обміном валют — інший тип дефолту згідно з визначення агентства, оскільки власники не отримали первісної юридичної обіцянки.

Оголошення про дефолт за зовнішніми боргами зазвичай здійснюється глобальними рейтинговими агентствами, такими як Moody’s, Fitch і S&P, проте санкції передбачають заборону визначати рейтинги російських компаній.

Дефолт за зовнішніми зобов’язаннями, оголошений у понеділок, став першим за роки існування російської держави (1918-1922 роки та 1991-2022 роки), а також Радянського Союзу (1922-1991 роки), до якого РФ входила як одна з республік.

У 1998 році російський уряд за президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за внутрішнім боргом на суму $40 млрд через фінансову кризу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *