Протимінні кораблі Sandown увійшли до складу ВМС ЗСУ

До складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ) прийнято два придбані у Великої Британії протимінні кораблі типу Sandown, пише «Думська».

Урочиста передача двох протимінних кораблів «Черкаси» та «Чернігів» відбулася у четвер, 29 вересня, на військово-морській базі Клайд (Фаслейн) у Шотландії. Українські екіпажі тральщиків підняли на щоглах своїх кораблів прапори ВМС ЗСУ.

Меморандум про купівлю двох кораблів типу Sandown було підписано в Одесі на борту британського есмінця HMS Defender (D36) наприкінці червня 2021 року.

Призначенням кораблів типу Sandown є пошук та знищення морських мін. Знаходяться на озброєнні Великобританії, Саудівської Аравії та Естонії.

Загалом у Британії збудовано 15 таких кораблів. Два з них — Ramsey та Blyth — були виведені зі складу флоту Її Величності у серпні 2021 року для передачі Україні. Корпус тральщиків зроблений з армованого скловолокна, кораблі не мають обладнання для тралення мін, вони призначені для патрулювання, пошуку та знищення мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів.

Повна водотоннажність кораблів — 485 тонн, довжина — 53 метри, ширина — 10,5 метра, осадка 2,3 метра. Швидкість ходу на дизельному двигуні — до 13 вузлів, на електродвигуні при патрулюванні — до 6,5 вузлів. Екіпаж — 40 моряків, у тому числі 7 офіцерів.

Кораблі мають на озброєнні по одній 30-мм автоматичній гарматі DS30M Mark 2, по три 7,62-мм шестиствольні кулемети M134 Minigun та по два бельгійські 7,62-мм кулемети FN MAG. Спеціальне обладнання: автоматизована система керування протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *