Прикордонники евакуювали з порту «Південний» майже 40 іноземних моряків

Державна прикордонна служба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечила евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, що перебувають у поту «Південний». Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби.

Повномасштабна війна з РФ зненацька застала не лише українців, а й іноземців, які здійснювали перевезення морськими шляхами. Так, у морському порту «Південний» на 4 іноземних суднах перебували іноземці-члени екіпажів, які були під загрозою обстрілу кораблями РФ. Сьогодні прикордонники Одеського загону спільно з Міністерством закордонних справ оперативно забезпечили евакуацію майже 40 членів екіпажів з морських портів до консульств у місті Одеса”, — вказала прес-служба.

Серед евакуйованих — громадяни Греції, Філіппін та Румунії.

Наразі частина іноземців перебуває в консульствах, а майже 10 громадян Румунії вже перетнули державний кордон України та слідують додому.

З перших днів повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ влучив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *