Президент США припускає продовження закупівель російської нафти зі знижкою

США та Євросоюз обговорюють можливість закупівель російської нафти за ціною, нижчою від ринкової, замість відмови від її імпорту, на тлі різкого підвищення цін на паливо. Про це заявив президент США Джо Байден, передає CNN.

Ми маємо проблему зараз — Європу, яка вирішує ще більше скоротити придбання російської нафти. Є багато міркувань, що можна зробити, можливо, навіть продовжити купувати нафту, але за обмеженою ціною”, — сказав Байден, відповідаючи на запитання журналістів 1 червня в Білому домі.

За словами президента США, Росія опинилася в ситуації, коли змушена продавати нафту в умовах санкційного тиску на країну, тому її можна буде закупити за значно нижчою ціною, ніж зараз генерує ринок.

Зараз багато що відбувається, але ідея, що ми зможемо клацнути перемикачем, щоб знизити вартість бензину, малоймовірна в найближчій перспективі”, — заявив Байден.

Він визнав, що він мало що може зробити самотужки, щоб знизити високе зростання цін на паливо та продовольство.

Наприклад, ми маємо мільйони тонн пшениці, яка не може потрапити на ринок. Це змушує все коштувати так багато грошей — від буханця хліба до нестачі продовольства по всьому світу. Те саме з бензином”, — наголосив президент США.

Байден сказав, що замість прямих дій, спрямованих на зниження цін на газ або на продукти харчування, він прагне полегшити фінансовий тягар для сімей інших сферах, як-от ліки та догляд за дітьми.

Але ми можемо це компенсувати, передбачивши інші необхідні витрати для сімей, зменшивши їх. Це зменшує інфляцію для цієї сім’ї”, — додав він.

Раніше стало відомо, що міжнародні трейдери продовжують постачання російської нафти, у тому числі до США, однак приховують походження сировини. Зокрема, танкери з деякими видами пального, частково виготовленими з російської нафти, прибули до портів Нью-Йорк і Нью-Джерсі у травні.

8 березня президент США Джо Байден оголосив про введення ембарго на імпорт російської нафти. США стали другою країною, що вирішила відмовитися від імпорту російської нафти, після Канади. У 2021 році частка російської нафти в імпорті США становила близько 3%, а з урахуванням нафтопродуктів — до 8%.

Лідери Європейського Союзу на саміті 30-31 травня ухвалили політичне рішення про запровадження часткового нафтового ембарго проти Росії, яке увійде до шостого пакету санкцій ЄС. Новий пакет санкцій включатиме заборону на імпорт нафти з РФ з тимчасовим винятком для трубопровідних постачань нафтопроводом «Дружба». Навіть із цим винятком нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо відразу зачепить 75% російського нафтового експорту в Європу та 90% — до кінця року.

Також європейські країни хочуть заборонити страхування суден, які перевозять нафту з РФ.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *