Порти Великої Одеси відправили зерновим коридором понад 400 суден

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 403 судна, які експортували 9,1 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У п’ятницю, 28 жовтня, з портів Великої Одеси вирушили шість суден із 180 тис. тонн агропродукції. Серед них — балкер Lina (прапор – Сент-Кітс і Невіс), на борту якого перебувають 25 тис. тонн кукурудзи для Єгипту.

Станом на 27 жовтня в рамках зернової ініціативи морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 397 суден, обсяг відвантаження агропродукції склав 9 млн тонн.

За даними Міністерства інфраструктури України, наразі біля Босфору інспекції очікують 175 суден. Ця штучна черга спричинена тим, що росіяни блокують проведення інспекцій та реалізацію «Зернової ініціативи» зокрема. У зв’язку з цим українські порти змушені працювати лише на 25-30% своєї потужності.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *