Порти Сінгапур та Роттердам створять найдовший «зелений коридор»

Морські адміністрації портів Сінгапур та Роттердам підписали меморандум про взаєморозуміння (MoU) щодо створення найдовшого у світі зеленого та цифрового коридору (Green and Digital Corridor) для забезпечення судноплавства з низьким та нульовим викидом вуглецю. Про це повідомляє Port News.

Сінгапур та Роттердам є одними з найбільших бункерувальних портів у світі. Меморандум об’єднає зацікавлені сторони по всьому ланцюжку постачань, щоб до 2027 року запустити цим маршрутом перші екологічні судна.

Нині у міжнародному судноплавстві в основному використовується морський газойль (MGO) і мазут з низьким вмістом сірки, при цьому дедалі доступнішими стають альтернативні види палива, включаючи біогази. На різних стадіях досліджень та розробок знаходяться синтетичний метан, водень та паливо на основі водню, включаючи аміак та метанол.

Використання кожного альтернативного палива має свої проблеми, пов’язані з витратами, доступністю, безпекою та обмеженнями по дії. Для розв’язання цих проблем влада двох портів домовилася об’єднати широку коаліцію відправників вантажу, постачальників палива та інших компаній для спільної роботи над потенційними рішеннями.

Крім альтернативних видів палива, меморандум спрямований на оптимізацію морської ефективності, безпеки та прозорого потоку товарів шляхом створення цифрового центру з обміну даними, електронною документацією та стандартами, що полегшить безперешкодний рух суден та вантажів та оптимізує своєчасне прибуття суден із порту до порту.

Портова влада буде співпрацювати з Global Centre for Maritime Decarbonisation і Mærsk Mc-Kinney Moller Center для Zero-Carbon Shipping як партнерів, а також з іншими галузевими партнерами по всьому ланцюжку поставок, включаючи bp, CMA CGM, Digital Container Shipping Association, Maersk, MSC, Ocean Network Express, PSA International та Shell. Це дозволить проекту Green and Digital Corridor підвищити довіру інвесторів, залучити «зелене» фінансування та запустити спільні пілотні бункерувальні проекти та випробування для цифровізації та використання палива з низьким та нульовим вмістом вуглецю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *