Порти на Дунаї наростили обробку вантажів майже в чотири рази з початку року — МІУ

Українські порти на Дунаї у червні 2022 року збільшили обробку вантажів порівняно з березнем, коли розпочалося військове вторгнення Росії, в 3,7 разу — до 1,4 млн тонн. Такі дані озвучило Міністерство інфраструктури.

Блокада Росією морських портів уже поставила під загрозу сотні мільйонів життів. Щоб не допустити голоду у світі та дозволити нашим аграріям експортувати продукцію, ми частково переорієнтувували логістику на річкові порти. Результати цієї роботи уже очевидні — вантажоперевалка усіх груп товарів в Дунайських портах з березня зросла в 3,7 разу — до 1,4 млн тонн в червні”, — повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, паралельно МІУ розвиває допоміжну залізничну інфраструктуру для збільшення експортного потенціалу портів. Для залучення європейських інвестицій в розвиток Дунайських портів ведеться робота з ЄС щодо включення української частини Дунаю в Транс’європейську транспортну мережу (TEN-T).

Також, завдяки звільненню острову Зміїний Збройними Силами України, відкрито гирло Бистре суднового ходу Дунай—Чорне море для заходу та виходу суден, які перевозять агропродукцію.

Однак експортних потужностей Дунайських портів, залізничного та автотранспорту недостатньо для повноцінної заміни морських портів. Саме тому пріоритетом команди Президента лишається розблокування морських портів”, — наголосив Кубраков.

Минулого тижня у Стамбулі відбулися чотиристоронні переговори щодо вивезення українського зерна за участі делегацій України, Туреччини, ООН і Росії, на яких було досягнуто домовленості щодо базових технічних питань. Наступна зустріч української та російської делегацій, на якій будуть ще раз розглянуті всі деталі та підписана угода, планується у Туреччині в п’ятницю, 22 липня.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, відновлення експорту зерна з українських портів у Чорному морі неможливе без гарантій безпеки для судновласників, вантажовласників і України як незалежної держави.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю. Крім них, воєнним флотом Росії заблоковано шість портів у північно-західній частині Чорного моря.

У травні 2022 року розташовані на Дунаї українські порти Рені, Ізмаїл та «Усть-Дунайськ» збільшили відвантаження зернових на експорт порівняно з квітнем в 1,6 разу — до 1,3 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *