Порт «Південний» відправив перше судно з продовольством за майже пів року після російського вторгнення

В ході реалізації «зернової ініціативи» вранці у понеділок, 8 серпня, з порту «Південний» вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством — балкер Sacura (прапор — Ліберія), який прямує до Італії. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Біля входу до «зернового коридору» судно Sacura об’єдналося в караван із балкером Arizona (прапор — Ліберія), який відправився з порту «Чорноморськ» до Нідерландів. На борту обох суден 60 тис. тонн агропродукції.

Сьогодні до реалізації Ініціативи повноцінно залучено найбільший український порт — «Південний». Таким чином усі порти Великої Одеси задіяні для експорту агропродукції”, — наголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Наразі ціллю є нарощування перевалки в портах. Протягом двох тижнів планується вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу.

Працюємо з гарантами домовленостей, щоб «зерновий коридор» працював безперебійно і були дотримані усі безпекові вимоги до судноплавства”, — підсумував Кубраков.

Порт «Південний» відправив перше судно з продовольством за майже пів року після російського вторгнення
Фото: mtu.gov.ua

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

На враховуючи відправлених сьогодні суден, в рамках реалізації домовленостей з портів уже вийшли 8 суден з українською агроподукцією.

Крім того, 7 серпня порт Чорноморськ прийняв під завантаження кукурудзою балкер Fulmar S — перше судно, яке зайшло в український морський порт з моменту повномаштабного російського вторгнення.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *