Порт Констанца демонструє рекордні темпи перевалки завдяки українським вантажам

Морські порти Румунії за підсумками 2022 року можуть перевищити рекордний показник вантажообігу минулого року. Таку оцінку озвучила Адміністрація морських портів Констанци (Compania Nationala Administratia Porturilor Maritime S.A. Constanta) у повідомленні, присвяченому Дню порту Констанца у Сербії, який було проведено 22 вересня.

Останні два роки були сприятливими для порту Констанца щодо вантажопотоку. Торік було зафіксовано найбільший обсяг операцій у румунських морських портах, а за перші вісім місяців 2022 року, за попередніми даними, відбулося зростання вантажопотоку приблизно на 13% — до 51 млн тонн, що створює передумови для перевищення рекордного трафіку 2021 року», — йдеться у повідомленні.

Що стосується сербського напрямку, вантажний трафік, який надходить із Сербії або прямує транзитом до країни через порт Констанца, у 2021 році становив 8,9 млн тонн, а за перші шість місяців 2022 року — 4,1 млн тонн.

Найбільший румунський морський порт Констанца протягом кількох місяців після початку російського вторгнення в Україну обробив 2,3 млн тонн українських експортних вантажів, у тому числі — близько 1,5 млн тонн зерна та 800 тис. тонн залізорудної сировини.

Крім того, порт помітно збільшив контейнерообіг за рахунок українського напрямку. Зокрема, у першій половині 2022 року перевалка контейнерів зросла проти аналогічного періоду минулого року на 10,4%. Зазвичай темпи зростання контейнерного трафіку в порту становлять 2-3%. За оцінками аналітичної компанії Informall, така динаміка пояснюється переорієнтацією українського контейнеропотоку.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *