Порт Чорноморськ відправив другий панамакс із продовольством з початку війни

Ще два балкери з 70 тис. тонн продовольчих вантажів вирушили «зерновим коридором» з порту Чорноморськ відповідно до підписаної наприкінці липня у Стамбулі «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Судно Rahmi Yagci (прапор — Туреччина) доставить 5,3 тис. тонн соняшникового шроту до Туреччини, ще майже 65 тис. тонн кукурудзи балкер-панамакс Ocean Lion (прапор — Ліберія) доправить до Південної Кореї.

В МІУ зазначили, що Ocean Lion є другим панамаксом, який оброблено в порту Чорноморськ після його розблокування. Першим був Glory (прапор — Маршалові острови), який наприкінці минулого тижня вирушив з «Рисоіл Терміналу» з вантажем кукурудзи.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду підписано між Туреччиною, ООН та Росією.

В рамках реалізації домовленостей з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» разом із сьогоднішніми вийшли уже 12 суден, які вивезли більш ніж 370 тис. тонн агропродукції до 7 країн світу.

Крім того, 7 серпня порт Чорноморськ прийняв під завантаження кукурудзою балкер Fulmar S — перше судно, яке зайшло в український морський порт з моменту повномасштабного російського вторгнення.

8 серпня балкер Polarnet (прапор — Туреччина), який одним із перших взяв участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшов перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибув до кінцевого пункту призначення — турецького порту Деріндже.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *