Порт Чорноморськ прийняв перший з кінця лютого балкер під завантаження зерном

До морського порту Чорноморськ під завантаження зерновими зайшов балкер Fulmar S (прапор — Барбадос) — перше судно, яке пройшло Чорним морем у напрямку українських морських портів з кінця лютого, коли порти були заблоковані унаслідок російського військового вторгнення. Про повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Балкер Fulmar S зайшов до порту «Чорноморськ» та готовий для завантаженння. Це перше судно, яке зайшло в український порт з моменту повномаштабного російського вторгнення. Судно зайшло в ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів”, — вказала прес-служба.

За даними сервісу Marine Traffic, зустріч балкера Fulmar S перед воротами порту і постановку до причалу ТОВ «Трансбалктермінал» виконали буксири Rapid та Big буксирного оператора Blast.

Порт Чорноморськ прийняв перший з кінця лютого балкер під завантаження зерном
Фото: mtu.gov.ua

Вантажне судно Fulmar S наприкінці липня вийшло з турецького порту Бандирма. В напрямку порту Чорноморськ воно рушило у п’ятницю, 5 серпня, після інспекції біля берегів Кіліоса, яку провели представники Спільної координаційної групи вранці. В суботу судно пройшло «зерновим коридором» у Чорному морі, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною.

Після завантаження зерном судно вирушить у зворотному напрямку «зерновим коридором» у рамках ініціативи ООН та угоди, підписаної у Стамбулі наприкінці липня. За даними Міністерства інфраструктури, кінцевим пунктом призначення судна після завантаження буде порт Іскендерун у Туреччині.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали і з Росією.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня, а 3 серпня в Стамбулі успішно пройшло перевірку інспекційною групою.

5 серпня з морських портів Чорноморськ та Одеса вирушив перший караван у складі трьох балкерів Navi Star, Rojen та Polarnet. Вони прямують до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

7 серпня з портів Чорноморськ та Одеса вирушив другий караван у складі танкера Mustafa Necati і балкерів Glory, Star Helena та Riva Wind, які прямують до портів Італії, Китаю та Туреччини з вантажем олії, насіння соняшнику та кукурудзи.

В середині серпня планується відкриття морського порту «Південний» для експорту продовольства та добрив.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

7Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *