Польща та Угорщина заборонили експорт агропродукції з України

Польський уряд прийняв постанову, якою заборонив ввезення до Польщі збіжжя, а також великої кількості інших продуктів харчування з України. Про це заявив голова керівної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський, передає «Укрінформ».

Сьогодні уряд прийняв постанову про заборону ввезення до Польщі збіжжя, а також десятків інших видів продуктів харчування, я не в змозі усі їх перерахувати. Вони передбачені у додатку до цієї постанови — від задекларованого збіжжя до продуктів з меду, дуже багато продуктів”, — сказав Качинський у суботу, 15 квітня.

Заборона набуде чинності з дня опублікування постанови і діятиме до 30 червня 2023 року. Вона торкнеться таких видів сільськогосподарської продукції як зерно, цукор, сухі корми, насіння, хміль, льон та коноплі, фрукти та овочі, перероблені плодоовочеві продукти, вино, яловичина та телятина, молоко, баранина та козлятина, яйця, м’ясо птиці, етиловий спирт сільськогосподарського походження, продукти бджільництва та інше.

За словами Качиньського, зважаючи на асиметрію між польським та українським сільським господарством, якби українська сільськогосподарська продукція надходила на польський ринок без обмежень, це призвело б до «дуже далекосяжної кризи польського сільського господарства». Відтак, польський уряд не може дозволити, щоб це сталося.

Ми поінформували наших українських друзів про рішення і готові будь-якої миті, можливо найближчими днями, розпочати переговори, щоб урегулювати це питання у формі міждержавної угоди”, — наголосив Качинський.

Він запевнив, що Польща хоче мати якомога ближчі відносини з Україною, «але польське сільське господарство треба захищати».

Слідом за Польщею тимчасово ввела заборону на імпорт зерна та олійних культур, а також деяких інших сільськогосподарських продуктів з України також Угорщина.

Уряд прихильний до відстоювання інтересів угорської фермерської спільноти, тому за відсутності значущих заходів ЄС він тимчасово, подібно до Польщі, забороняє імпорт зерна та олійних культур, а також низки інших сільськогосподарських продуктів з України до Угорщини”, — заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Він додав, що сільгоспвиробники в України «використовують методи, які заборонені в ЄС», що дає їм змогу уникати зайвих витрат і експортувати і експортувати на європейський ринок велику кількість м’яса птиці, яєць і меду разом із зерновими та олійними культурами. Як наслідок, фермери Центральної Європи не мають можливості продавати власну продукцію, зазначив Надь.

За його словами, обмеження на імпорт до Угорщини є тимчасовим і триватиме до 30 червня 2023 року, що може бути достатнім часом для вжиття значущих і довгострокових заходів ЄС для пошуку рішення. Водночас транзит для української агропродукції угорською територією зберігатиметься і надалі.

Після заборони Угорщиною та Польщею імпорту сільськогосподарської продукції з України у Європейській комісії заявили, що торгова політика належить до виключної компетенції ЄС, і односторонні дії держав є неприйнятними.

Нам відомо про заяви Польщі та Угорщини щодо заборони на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. (…) Ми просимо відповідні органи обох країн надати додаткову інформацію, щоб мати можливість оцінити ці заходи”, — сказала заявила речниця Єврокомісії Аріана Подеста.

У заяві сказано також, що «в такі скрутні часи вкрай важливо координувати та погоджувати всі рішення всередині ЄС».

Минулого тижня Міністерство сільського господарства Словаччини розпорядилося заборонити обробку імпортованого з України зерна, а також продаж продукції з українських зернових на внутрішньому ринку. Рішення про обмеження у Словаччині ухвалили після того, як у партії пшениці з України вагою 1,5 тис. тонн, що відправлялась на обмолот, було «підтверджено наявність пестициду, який не дозволений в ЄС і має негативний вплив на здоров’я людини».

Україна, один з найбільших світових експортерів зерна, після початку повномасштабного вторгнення Росії тривалий час узагалі не могла експортувати збіжжя через Чорне море, що змусило її шукати альтернативні шляхи експорту. Велика кількість українського зерна, дешевшого, ніж вирощене в ЄС, опинилася в країнах Центральної Європи. Це негативно вплинуло на місцевих фермерів.

У Польщі, а також у Словаччині, Чехії, Угорщині, Румунії та Болгарії на початку квітня відбулися акції сільгоспвиробників, які протестують проти збільшення постачань зерна з України, на яке Брюссель тимчасово скасував мита.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *