Польща спростила перевезення до портів та транзит українського збіжжя

Із 9 березня 2023 року скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин або транзитом через Польщу до інших країн Євросоюзу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що спрощена процедура діятиме у всіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.

У пункті пропуску представник Держмитслужби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж слідує транзитом до польських портів чи інших країн. Необхідність проставлення додаткової печатки визначається представником Держмитслужби відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача зазначеного в накладній CMR.

Перевізник має пред’являти інспекторам польської митниці міжнародну накладну CMR з додатковою печаткою. Також, на польській стороні вантажівки з транзитним товаром після прикордонного і митного контролю будуть опломбовуватись.

Крім того, товар не буде підпадати під ветеринарний контроль зі боку Польщі, якщо він перевозиться залізничним транспортом, і в накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказано отримувача у порту Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в інших країнах членах ЄС.

У разі, якщо товар слідує транзитом через Польщу, але в накладній зазначено отримувача, який здійснює перевантаження на польській території з вагонів українського стандарту у європейські, застосування спрощеної процедури можливе при пред’явленні договору (або іншого документу) з європейським перевізником, що засвідчує, що цей вантаж їде транзитом у польські порти чи до інших країн.

Додаткового опломбування вагонів не передбачено. Опломбування вагону, як і раніше, здійснюється відповідно до наявних технічних вимог та умов пломбування.

Спільні домовленості між Україною та Республікою Польща про скасування ветеринарного контролю для української агропродукції, яка транзитом направляється в інші країни, були досягнуті минулого тижня під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та віце-прем’єр-міністра, Міністра сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Генрика Ковальчика.

Останніми тижнями проходження експорту українських зернових на кордоні з Польщею було сповільнене через посилення ветеринарного та фітосанітарного контролю. Як результат, час перевірки вантажів збільшився, що призвело до значних черг. Зокрема, час проходження потягів з українською агропродукцією через ПП «Ягодин—Дорогуськ» зріс з 1-2 днів до 3-4. Крім цього, час очікування проходження ветеринарного інспектора в автомобільному пункті пропуску «Ягодин—Дорогуськ» зріс майже до 8 днів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *