Польща може допомогти Україні відновити торговельний флот

Польські суднобудівники мають намір організувати співпрацю з українськими колегами задля відновлення в Україні торговельного флоту. Про це повідомив директор суднобудівного підприємства Crist Тадеуш Коповський, передає «Укрінформ».

Суднобудівна промисловість Польщі пропонує створити постійні польсько-українські робочі групи, в рамках яких ми б обговорили будівництво суден для України, відновлення торговельного флоту, співпрацю проектних бюро двох країн”, — розповів Коповський у рамках форуму Українсько-польського підприємництва у Варшаві.

Він додав, що польська сторона готова запропонувати навчання українських студентів на корабельному відділенні Гданської політехніки, а також на навігаційному відділенні Морської академії у Гдині.

Йдеться про те, щоб майбутній торговельний флот України мав своїх капітанів та інженерів, які обслуговували б ці судна”, — пояснив Коповський.

За його словами, польська сторона готова провести аудит українських суднобудівних підприємств, допомогти у відновленні їхнього технічного потенціалу та розпочати там будівництво суден у співпраці з проектними бюро та фахівцями з Польщі.

Це комплексна пропозиція на багато років”, — зауважив Коповський.

Він додав, що, враховуючи добрі відносини президентів України і Польщі, та за їхньої згоди можна було б запропонувати співпрацю американській стороні, яка б частково профінансувала відновлення українського торговельного флоту, зокрема в рамках ленд-ліз.

Представник польської суднобудівної галузі зазначив, що співпрацю можна було б розпочати, наприклад, з будівництва тягачів і барж, які б перевозили по Дніпру будматеріали, продукцію металургії тощо.

Польська суднобудівна група об’єднує дві верфі — у Гданську та Гдині.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *