Польща готова допомогти Німеччині позбутися залежності від російської нафти

Польща завдяки потужностям нафтопереробного заводу у Гданську готова допомогти Німеччині відмовитися від російської нафти. Про це заявила міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва, повідомляє Reuters.

Вона додала, що сподівається на набуття чинності нафтовим ембарго Європейського Союзу проти РФ до кінця року.

Як Польща, ми готові підтримати амбіції Німеччини щодо дерусифікації нашим нафтопереробним заводом у Гданську. Я сподіваюся, що це буде останній голос, який блокує ці санкції щодо нафти”, — сказала міністр Анна Москва.

Раніше міністр клімату Польщі заявляла, що основними країнами-членами ЄС, які блокують жорсткіші газові санкції проти Росії, є Австрія, Німеччина та Угорщина, і що блок повинен карати країни, які використовують рублі для оплати російського газу. Вона також сказала, що Польща хоче, аби Європейський Союз встановив чітку дату, коли країни-члени повинні будуть припинити імпорт російської нафти.

Ми хочемо, щоб цей пакет (санкцій) включав дуже конкретну та чітку дату та вимогу для всіх країн. Це мусить бути повний пакет без будь-яких прогалин”, — наголосила вона.

Європейські дипломати стверджують, що Австрія, Угорщина та Словаччина вже відкликали вето на ембарго російської нафти. Як повідомила німецька ZDF, ключовим фактором для такого рішення стала заява уряду Німеччини щодо підтримки нафтового ембарго проти Росії.

Читайте також: Україна офіційно закликала ЄС припинити імпорт енергоресурсів з Росії

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

На початку квітня обидві палати Конгресу США ухвалили закон, який забороняє імпорт Штатами російської нафти, газу та вугілля, а також позбавляє РФ статусу найбільшого сприяння.

Своєю чергою Євросоюз запровадив п’ятий пакет санкцій проти Росії за збройну агресію проти України. Він включає ембарго на імпорт російського вугілля і низку інших обмежень. Крім того, запроваджено санкції проти компаній, продукція яких відіграла роль у вторгненні в Україну, ключових олігархів та бізнесменів, кремлівських чиновників, пропагандистів, а також членів сімей підсанкційних осіб.

5 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *