Польща допоможе вивозити український експорт залізницею

Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, покликане кардинально збільшити обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», відповідний меморандум підписали у суботу, 23 квітня, в Кракові прем’єр-міністри України Денис Шмигаль та Польщі Матеуш Моравецький.

Як зазначається, створення такого спільного підприємства є відповіддю залізничників на виклики, які ставить перед обома країнами агресія Росії. Зокрема, йдеться про необхідність розширення залізничних шляхів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та через блокування частини залізничної мережі України, яка сьогодні вже не має сполучення з Росією та Білоруссю.

Блокуючи українські порти, Росія намагається спровокувати глобальну продовольчу кризу. Ми маємо не допустити цього. Підписаний меморандум про посилення співробітництва в залізничній сфері між Україною та Польщею дозволить збільшити наші експортні потужності, зокрема й аграрної продукції. Зручні логістичні рішення для українського бізнесу дозволять швидко доставити необхідні товари в будь-яку точку світу. Це дуже важливо для стійкості нашої економіки”, — наголосив Шмигаль.

Україна та Польща домовились спільно працювати над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України, спільно вирішуючи технічні та організаційні проблеми — різні митні правила, використання різних колій, пошук вільного рухомого складу. Ефективне та швидке вирішення цих проблем можливе за умови спільної роботи українських та польських фахівців.

Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів АТ «Укрзалізниця» та польських колег дозволить сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, який відмовляється від російських постачань та російської логістики”, — заявив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

Робота над створенням такого спільного підприємства розпочнеться негайно, щоб якнайшвидше відкрити потенціал для економічного співробітництва, модернізації залізничної інфраструктури, збільшення перевезень як через кордон, так і територією ЄС.

Сторони також наголосили на важливості модернізації прикордонної інфраструктури. Зокрема, розвитку транспортних хабів та пунктів пропуску на кордоні.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *