Перший караван балкерів з розблокованих українських портів пройшов «зерновим коридором»

Перший караван у складі суховантажних суден Rojen (прапор — Мальта), Polarnet (прапор — Туреччина) та Navistar (прапор — Панама), які вийшли з вантажем кукурудзи зранку у п’ятницю, 5 серпня, з морських портів Чорноморськ та Одеса, успішно пройшли коридором у Чорному морі, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною.

Як свідчать дані сервісу Marine Traffic, станом на 20:45 всі три судна перебувають уже біля Суліни в територіальних водах Румунії.

На борту балкерів Rojen, Polarnet та Navistar — 57 тис. тонн української кукурудзи, яка прямує до покупців у Туреччині, Великій Британії та Ірландії.

У суботу, 3 серпня, очікується їх прибуття до Стамбула, де спільна делегація представників Росії, України, Туреччини та ООН у Спільному координаційному центрі проведе перевірку вантажу.

Перший караван балкерів з розблокованих українських портів пройшов «зерновим коридором»
Фото: marinetraffic.com

Минулого тижня Україна випустила прибережне попередження про відкриття коридорів у Чорному морі для проходження суден із продовольчими вантажами, які діятимуть щодня у світлий час доби.

Фото: facebook.com/Andrii Klymenko

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня, а 3 серпня в Стамбулі успішно пройшло перевірку інспекційною групою.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *