Перші балкери з продовольством з порту Чорноморськ вирушили «зерновим коридором»

З портів Чорноморськ та Одеса вранці у п’ятницю, 5 серпня, вийшов перший караван з українським продовольством в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Як інформують місцеві медіа, першим о 6:30 із порту Чорноморськ вийшов балкер Rojen (прапор — Мальта). Проведення судна забезпечили буксири Big та Rapid компанії Blast, а лідером каравану з двох зерновозів став буксир портофлоту «Капітан Незавітін». Через годину буксири вивели з порту суховантажне судно Polarnet (прапор — Туреччина). Караван рушив у бік одеського порту, звідки близько 7 години ранку вийшов балкер Navistar (прапор — Панама).

На борту трьох балкерів — 57 тис. тонн української кукурудзи, яка прямує до покупців у Туреччині, Великій Британії та Ірландії.

Сьогоднішнім караваном повноцінно запускаємо «зернову ініціативу» в порту «Чорноморськ». Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку. Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Зерновий коридор» уже запрацював на вихід, тепер ціллю МІУ є повноцінна робота портів в обидва напрямки.

Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження. Наша ціль — три та більше млн тонн агропродукції щомісяця з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний»”, — наголосив Кубраков.

Українські порти уже почали отримувати заявки на судновласників, які готові заходити під завантаження. Початок з роботи з ними дозволить запустити роботу портів як на вихід, так і на захід під завантаження, додав він.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков повідомив у Facebook, що в суботу, 6 серпня, в порту Чорноморськ очікується перше судно, яке зайде під завантаження агропродукцією.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня, а 3 серпня в Стамбулі успішно пройшло перевірку інспекційною групою.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *