Перше судно зі збіжжям з розблокованих українських портів прибуло в кінцевий пункт призначення

Балкер Polarnet (прапор — Туреччина), який одним із перших взяв участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшов перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибув до кінцевого пункту призначення — турецького порту Деріндже. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

На борту судна перебуває партія 12 тис. кукурудзи, яка була завантажена на «Трансбалктерміналі» у морському порту Чорноморськ. Після стандартних процедур в порту, почнеться його розвантаження.

Цей перший успішний досвід реалізації «зернової ініціативи» дозволяє нам з оптимізмом дивитися на подальші перспективи перевезень. Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за ефективне гарантування безпеки руху судна та максимальну кооперацію на всіх етапах реалізації домовленостей. Окремо вдячний екіпажу судна Polarnet за готовність одними з перших скористатися «зерновим коридором», відкривши цим шлях для усіх інших суден”, — прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Прибуття суден Navi Star (прапор — Панама) та Rojen (прапор — Мальта), які вийшли з портів в одному каравані з Polarnet, в порти призначення у Великій Британії та Ірландії очікується орієнтовно через тиждень.

Кім того, у східному Середземномор’ї перебуває балкер Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне), прибуття якого до кінцевого пункту призначення — порту Тріполі у Лівані — очікувалося 7 серпня.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

В рамках реалізації домовленостей з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» уже вийшли 10 суден з українською агроподукцією.

Крім того, 7 серпня порт Чорноморськ прийняв під завантаження кукурудзою балкер Fulmar S — перше судно, яке зайшло в український морський порт з моменту повномасштабного російського вторгнення.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *