Перше судно з українським зерном пройшло «зерновим коридором» у Чорному морі

Балкер Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне) із вантажем української кукурудзи з Одеського порту успішно пройшов коридором у Чорному морі, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною.

Як свідчать дані сервісу Marine Traffic, станом на 23:00 судно перебуває уже біля Суліни в територіальних водах Румунії.

Раніше Військово-Морські Сили ЗСУ повідомили, що цей вихід судна є першим і тестовим для перевірки коридору, зв’язку та інших процедур. За результатами цього виходу будуть прийматись відповідні рішення.

Перше судно з українським зерном пройшло «зерновим коридором» у Чорному морі
Фото: marinetraffic.com

Балкер Razoni прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи.

У вівторок, 2 серпня, очікується його прибуття до Стамбула, де спільна делегація представників Росії, України, Туреччини та ООН у Спільному координаційному центрі проведе перевірку вантажу.

Фото: facebook.com/Andrii Klymenko

Минулого тижня Україна випустила прибережне попередження про відкриття коридорів у Чорному морі для проходження суден із продовольчими вантажами, які діятимуть щодня у світлий час доби.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Перше судно за цією програмою вийшло з Одеського порту 1 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *