Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту (оновлено)

Вранці у понеділок, 1 серпня, в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з Одеського морського порту очікується вихід першого судна з українським продовольством. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Судно Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне) попрямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи. У Чорному морі воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною.

Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року. Ми вдячні партнерам, які незважаючи на складнощі не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх задіяних підприємств”, — написав Кубраков у Facebook.

За словами міністра, у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії. Паралельно АМПУ отримає заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією.

У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції”, — підсумував Кубраков.

За його словами, розблокування портів дасть щонайменше $1 млрд валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Оновлено: О 9:30 балкер Razoni в супроводі буксирів Australia та Bulat відійшов від причала Одеського порту, і о 9:50 вийшов з порту повз Воронцовський маяк у напрямку безпекового коридора в Чорному морі.

Згодом прес-служба Військово-Морських Сил ЗСУ повідомила, що цей вихід судна є першим і тестовим для перевірки коридору, зв’язку та інших процедур. За результатами цього виходу будуть прийматись відповідні рішення.

Минулого тижня Україна випустила прибережне попередження про відкриття коридорів у Чорному морі для проходження суден із продовольчими вантажами, які діятимуть щодня у світлий час доби.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Наступного дня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Одесі, внаслідок якого зазнала руйнувань інфраструктура Одеського порту.

У Міністерстві інфраструктури заявили, що продовжать підготовку до запуску експорту зерна з морських портів навіть за умов, коли Росія не збирається виконувати свої зобов’язання.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

20Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *