Перше судно з розблокованого Одеського порту дісталося Босфору

Балкер Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне), який напередодні вийшов з Одеського морського порту з вантажем української кукурудзи, ввечері у вівторок, 2 серпня, прибув до Босфору. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

За ходом цього судна сьогодні спостерігали мільйони людей в усьому світі. Це той наш вклад в глобальну продовольчу безпеку, який ми робимо незважаючи на російську агресію. Союзники допомагають Україні боротися з ворогом, Україна допомагає світу боротися з голодом. Вдячні нашим нашим партнерам з ООН та Туреччини за виконання безпекових параметрів ініціативи. Розраховуємо, що так само успішно пройдуть і інші судна з українським продовольством”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Міністр висловив сподівання, що розблокування українських морських портів у Чорному морі дозволить експортувати понад 20 млн тонн минулорічного врожаю та новий урожай, який збирають аграрії.

За повідомленням Міністерства оборони Туреччини, суховантаж Razoni став на якір у виділеному для нього місці біля входу до Чорноморської протоки Босфор. У середу, 3 серпня, він має пройти інспекцію спільною контрольною групою, до якої входять офіційні представники України, Росії, Туреччини та ООН. За інспекцію відповідає Координаційний центр у Стамбулі.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня.

За інформацією Міністерства інфраструктури, зараз до вивезення зерна готові два порти — в Одесі та Чорноморську. Протягом тижня роботу відновить і порт «Південний».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *