Парламентська спецкомісія дає місяць «правоохоронцям» Одещини, аби припинити тиск на Risoil
400 млн грн — це сума, яку ми недоотримаємо в бюджет в цьому році. Чому? Читайте історію про те, як троє правоохоронців під час війни «кидають» державний бюджет на такі величезні гроші.
Вчора цю історію в деталях розбирала наша парламентська спецкомісія по захисту інвесторів. Сказати, що всі присутні — 15 народних депутатів, бізнес-омбудсмен, посольство Швейцарії та інші — були шоковані від треша, який несли «правоохоронці», це не сказати нічого.
А тепер детальніше. Швейцарський інвестор Risoil збудував надсучасний пірс у порту Чорноморськ на Одещині. Будівництво цього пірсу дозволить у п’ять разів збільшити обсяг перевалки лише цього терміналу, а надходження до бюджету через портові збори та податки збільшити на 400 млн грн щороку.
Як сказав вчора замміністра інфраструктури — це перший (!) за 30 років незалежності України проект із побудови причальної інфраструктури за приватні кошти. Інвестор вклав у даний проект 1,5 млрд грн. Більше того, продовжував вкладати інвестиції навіть під час війни! І таки добудував, незважаючи на ризики, обстріли і складнощі в логістиці.
Ще минулого року цей сучасний пірс можна було ввести в експлуатацію, збільшити потужності «зернового коридору», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, експортувати більше зерна, отримати більше валютної виручки та на порядок більше зборів та податків до збіднілого державного бюджету.
Але за дивним збігом обставин, чим вищою була ступінь готовності проекту, тим більше висмоктаних з пальця кримінальних проваджень з’являлося навколо нього. Подекуди доходило до відвертого абсурду.
У деяких випадках виїмку документів у інвестора намагалися провести в рамках кримінальних справ, які розслідувалися в інших містах щодо інших людей. Наприклад, в рамках справи проти якогось ФОПа за неправильно встановлений “ларьочок” в місті Одеса у інвестора в місті Чорноморськ намагалися вилучити проектну документацію на будівництво пірса…
В інших випадках слідчі виявляли «дуальність норм», «колізії законодавства», але все, що можна було трактувати проти інвестора в цих «колізіях», трактувалося проти інвестора. Така собі презумція винуватості…
А ще траплялося, що під час найбільш запеклих обстрілів у жовтні 2022 року правоохоронці проводили контрдиверсійні роботи в порту, але не знайшовши ні диверсантів, ні терористів, зосереджували свої зусилля на іноземних інвесторах, проводячи «формальні та неформальні заходи»…
Словом, треш, треш і ще раз треш. Треш, який коштує нашій державі 400 млн грн недоотриманих податків та зборів, в той час як ми благаємо наших західних партнерів допомогти нам наповнити бюджет, щоб виплатити зарплати та пенсії.
Особисто я вважаю такі дії «правоохоронців» не просто примітивним саботажем, а відвертою підривною діяльністю під час війни, діями, направленими на послаблення нашої обороноспроможності, які завдають нашій державі та бюджету збитків на суму 400 млн грн лише цього року.
Ми беремо ще місяць на спроби врегулювати ситуацію переговорним шляхом. А далі не бачимо іншого варіанту, окрім як направити заяви про злочин щодо діяльності цих «правоохоронців» і наполягати на проходженні ними поліграфа. В чиїх інтересах діють ці «правоохоронці» — має дізнатися вся країна.
Читайте також Введення в експлуатацію двостороннього пірсу Risoil в порту Чорноморськ затримується через блокування правоохоронцями
1Комментарий