Панамський канал ще більше обмежить максимальну осадку суден через посуху
Адміністрація Панамського каналу (ACP) через сильну посуху запровадить додаткові обмеження максимальної глибини осадки суден, що проходять каналом.
Як повідомляє Bloomberg, починаючи з 24 травня судна Neo-Panamax, що проходять каналом, мають зменшити осадку з нинішніх 45 футів (13,71 метра) до 44,5 футів (13,56 метра). Ще одне обмеження буде запроваджено з 30 травня — до 44 футів (13,41 метра).
Зміна може призвести до зменшення вантажу на 40% деяких контейнеровозах, зазначає видання. Крім того, деякі великі морські перевізники вже оголосили, що з 1 червня вводять нові збори за товари, які надсилаються маршрутом, у відповідь на обмеження каналу.
Серед користувачів Neo-Panamax Панамського каналу у квітні 2023 року контейнеровози склали 45% трафіку, за ними йдуть судна, що перевозять скраплений нафтовий газ, сухі вантажі і зріджений природний газ (ЗПГ).
Прогнозується, що до липня цього року рівень води в озері Гатун, найбільшому з двох озер, що живлять Панамський канал, досягне історичного мінімуму. З лютого по квітень кількість опадів у районі каналу та озер, які його живлять, становила менше ніж 50% від норми. Через посуху ACP наприкінці квітня обмежила максимальну глибину осадки суден у каналі до 45 футів.
Панамський канал з’єднує Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем та Атлантичним океаном. Довжина — 81,6 кілометра. Канал пролягає на рівні моря не по всій довжині: судна піднімаються і опускаються за допомогою шлюзів на вході та виході і проходять прісноводним фарватером, який живиться від річок. До реконструкції через канал проходило близько 4% світових торговельних вантажоперевезень та 16% торговельних вантажоперевезень до/із США.
Модернізований Панамський канал відкрито 26 червня 2016 року після масштабної реконструкції, яка тривала близько десяти років.
За підсумками 2022 фінансового року (ФР, жовтень 2021 — вересень 2022) Панамський канал збільшив транзит вантажів порівняно з 2021 ФР на 0,4% — до рекордних 518,2 млн тонн Панамського каналу (PC/UMS — одиниця виміру вантажообігу через канал, заснована на чистій місткості, одна тонна еквівалентна 100 кубічним футам вантажомісткості). За рік через канал пройшли 14,2 тис. суден.