Операційний прибуток контейнерних ліній зросте до $200 млрд у 2022 році — Drewry

Сумарний операційний прибуток (EBIT) судноплавних контейнерних ліній у 2022 році може сягнути позначки $200 млрд, збільшившись ще на 5% порівняно з $190 млрд, які очікуються за результатами 2021 року. Такий прогноз озвучила консалтингова компанія Drewry.

Аналітики засновують Drewry прогноз більш плавного зростання прибутку на припущенні, що його динаміку визначатимуть не спотові ставки, які характеризуються великою волатильністю і, ймовірно, знижуватимуться, а ставки за довгостроковими контрактами, які фіксуються зараз на більш високих рівнях.

Ставка за річними контрактами на основних маршрутах буде у 2022 році більш ніж на 60% вищою, ніж у 2021 році, очікують у Drewry. В результаті прибутки зростуть, навіть якщо обсяги впадуть.

Пандемія та спричинена нею криза ланцюжків постачання є основними драйверами надприбутків перевізників та зростання їх акцій. Простіше кажучи, що довше триватимуть затори, то довше триматимуться на високому рівні фрахтові ставки та прибутки перевізників”, — зазначається в огляді.

Водночас, прогнозне зростання обсягів портової перевалки контейнерів на 2022 рік знижено з 5,2% до 4,6%. Прогноз переглянутий у зв’язку з очікуванням несприятливого впливу комплексу факторів, що включає зростання інфляції, затори і збої у ланцюжках постачань, зростання захворюваності варіантом Covid-19 Omicron.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

За оцінками Drewry, у січні-вересні 2021 року EBIT індустрії лінійних контейнерних перевезень досягла $136,5 млрд, на підставі чого прогноз на рік в цілому був підвищений з $150 млрд до $190 млрд.

Читайте також: Ситуация на рынке морских контейнерных перевозок: вызовы и перспективы

За прогнозами Alphaliner, 10 провідних контейнерних судноплавних ліній можуть заробити в 2021 році рекордний прибуток $115-120 млрд.

Глобальний попит на контейнерні перевезення у жовтні 2021 року зменшився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,1% — до 15,1 млн TEU, за даними статистичного сервісу Container Trade Statistics (CTS). Обсяг ринку у жовтні, як і раніше, перевищував рівень «допандемічного» 2019 року, однак відрив скоротився до 3,6% порівняно з 6,7% за підсумками першого півріччя.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *