ООН лобіює відновлення експорту російського аміаку через порт «Південний»

ООН наполягає на тому, щоб Україна і Росія домовилися про експорт аміаку трубопроводом Тольятті—Одеса через морський порт «Південний». Про це повідомляє Financial Times.

Дипломати ООН ведуть переговори з Києвом і Москвою щодо відновлення роботи аміакопроводу. Відповідний факт підтвердила офіційна представниця ООН Ребека Грінспан, яка очолювала цільову групу. За її словами, «переговори рухаються у правильному напрямку, і всі сторони на кожному рівні докладають усіх зусиль для забезпечення позитивного результату». Вона додала, що переговори тривають у «терміновому режимі», щоб запобігти «продовольчій кризі глобального масштабу».

Ця пропозиція є частиною угоди щодо продовольства та добрив, обіцяної президенту Путіну в обмін на підтримку зернової угоди між Москвою та Києвом у липні”, — зазначає видання.

Відновлення роботи аміакопроводу й експорту дозволить російським вантажам аміаку використовувати той самий морський коридор, яким експортуються українські зернові вантиажі з раніше заблокованих портів України. За словами поінформованих джерел видання, у разі успіху угода дозволить Росії щороку експортувати 2 млн тонн аміаку вартістю близько $2,4 млрд за поточними цінами.

Учасники переговорів сподіваються, що це допоможе заспокоїти глобальну продовольчу кризу, а також зміцнить діючу зернову угоду.

За інформацією двох джерел, ООН також наполягає на вивезенні від 20 тис. до 40 тис. тонн аміаку, який було накопичено в порту «Південний».

За словами одного з джерел, відновлення російського експорту дозволить Києву отримати десятки або сотні мільйонів доларів доходу від транзиту та портових зборів.

ООН також наполягає на тому, щоб Москва дозволила транспортування зерна з Миколаєва, четвертого порту, який зазнав сильного російського обстрілу”, — вказує видання.

За даними ООН, ціни на добрива зросли більш ніж удвічі за минулий рік почасти через те, що трубопровід, що сполучає південно-західний російський регіон з українським чорноморським портом «Південний», був зупинений у лютому. За даними постачальника даних Argus Media, трубопровід транспортував близько 2,3 млн тонн російського аміаку на рік. До вторгнення Росія постачала 20% світових морських вантажів аміаку.

Не зрозуміло, чи вплине на перемовини нещодавня військова невдача, якої Київ завдав російським силам на північному сході України.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *