Оман запропонував створити хаб для українського зерна на узбережжі Індійського океану

Султанат Оман пропонує створити на своїй території зерновий або зерново-продовольчий хаб для безперебійного постачання українського зерна до країн Африканського рогу. Про це в інтерв’ю агентству «Укрінформ» розповів спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх.

Під час мого візиту (на початку березня, — ред.) Оман запропонував Україні серйозно розглянути питання створення на території Султанату українського зернового або зерново-продовольчого хабу. Оманська сторона також сказала, що в разі його створення Україна могла б бути абсолютно спокійною щодо регулярних постачань нашого зерна до країн Африканського рогу”, — сказав Субх.

Він додав, що Україна може отримати доступ до одного з найсучасніших логістичних хабів, який функціонує, по суті, в Індійському океані. Окрім того, Оман має чудові політичні відносини з такими країнами, як Танзанія, Кенія, Сомалі, Уганда, Руанда, Ефіопія.

Все це було дуже предметно обговорено”, — поінформував спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки.

За його словами, ідея створення українських зернових хабів уже опрацьовується, і наразі вийшла на рівень узгодження технічних деталей реалізації, зокрема й фінансової складової.

Зараз пропозиція Оману додалася до того переліку країн, які ми могли б розглядати. Наша мета — забезпечити продовольчу безпеку Африки. Переваги Оману — там є прекрасна інфраструктура, розвинений флот, зрозуміла прозора банківська система і податкові правила. Тож Оман виглядає привабливо, тому він теж міг би розглядатися українськими відомствами як одна з можливих локацій для зернового хабу”, — зазначив дипломат.

Разом з тим Єгипет, наприклад, дізнавшись про плани України, також виявив зацікавленість в обговоренні можливості створення подібного логістичного центру на своїй території, поінформував Субх.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *