Олійнопереробний завод ADM у порту Чорноморськ відновить роботу

Компанія «АДМ Юкрейн» заявила про намір відновити роботу заводу із перероблення олійних культур у Чорноморську, виробництво на якому зупинилося після початку російського військового вторгнення у лютому минулого року. Про це повідомляє Bloomberg.

«АДМ Юкрейн» — дочірнє підприємство міжнародної агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company (ADM), основним напрямком діяльності якого є виробництво соняшникової олії і торгівля зерновими культурами. Компанія має 6 зернових елеваторів по Україні, зерновий термінал в Одеському порту та олійно-екстракційний завод загальною потужністю 200 тис. тонн на рік у Чорноморську.

З початком роботи Чорноморської зернової Ініціативи, «АДМ Юкрейн» відновила діяльність свого портового терміналу в Одесі. Так, з липня по грудень 2022 року компанія експортувала понад 1 млн тонн залишків агропродукції.

До повномасштабного вторгнення Росії «АДМ Юкрейн» входила до десятки найбільших переробників соняшнику в Україні. Зокрема, у 2021 році виторг компанії складав близько 38 млрд грн, а чистий прибуток — 375 млн грн.

В Одеській області розташовано 34 олійно-переробні заводи. Через війну більшість з них або суттєво скоротили, або й зовсім припинили виробництво олії.

Наразі лідерами з переробки олійних в Україні є компанії «Олсідз Блек Сі» (250 тис. тонн за рік), «Дельта Вілмар СНГ» (150 тис. тонн за рік) і ТОВ «Ізмаїл-Трансбалктермінал» (40 тис. тонн за рік).

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *