Окупанти заявили про «готовність» випустити іноземні судна з Маріупольського порту

Російські окупаційні війська оголосили про закінчення розмінування акваторії порту Маріуполь та запропонували іноземним судам вийти у Чорне море через «гуманітарний коридор». Про це повідомляє російське агентство ТАСС із посиланням на заяву міністерства оборони РФ.

За словами начальника Національного центру управління обороною РФ Михайла Мізінцева, «гуманітарний коридор» протяжністю 115 миль та шириною 2 милі у напрямку Чорного моря починає працювати зранку у середу, 25 травня.

Згодом Мізінцев заявив, що «п’ять іноземних суден, раніше заблокованих через загрозу обстрілу та мінну небезпеку, вийшли з порту Маріуполь».

Водночас, за даними «Портів України», судна, які перебувають у Маріупольському порту від початку російської окупації, не укомплектовані повністю екіпажами. Крім того, окупанти зуміли розблокувати лише так звані старі ворота, через які можуть пройти судна класу «річка-море» з осадкою до 3,5 метра, проте глибина в яких не достатня для проходження завантажених морських балкерів.

За даними сервісу Marine Traffic, станом на 11:30 25 травня у порту Маріуполь перебуває балкер Tzarevna (прапор — Мальта) болгарського власника Navibulgar. АІС-передавачі суден Smarta (прапор — Ліберія), Blue Star I (прапор — Панама), Azburg (прапор — Домінікана), Lady Augusta (прапор — Ямайка) лишаються вимкненими з 26 лютого.

Раніше директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський заявив, що російські окупанти намагаються частково відновлювати порт в окупованому Маріуполі, на території якого перебувають зерно та український метал вартістю понад $170 млн, що сигналізує про намір ворога вивозити крадене українське майно.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що російські окупаційні війська намагаються поновити роботу Маріупольського порту, але їм це не вдається, поки залишається затопленим судно «Меотида» при вході у нові «ворота», які є основними для поновлення морських перевезень.

Крім того, окупанти розпочали термінові роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана, щоб спробувати вивезти металопрокат та залишки зерна з території Маріупольського порту залізницею.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *