Окупанти захопили запаси металу в Маріуполі на суму майже $150 млн

Під контролем російських окупантів в Маріуполі опинилося близько 234 тис. тонн металу на суму приблизно $148 млн. Про це повідомляє Financial Times.

Раніше група «Метінвест», власник маріупольських металургійних комбінатів ММК ім. Ілліча та «Азовсталь», поінформувала, що у перший день війни в Маріупольському морському порту залишалося понад 234 тис. тонн металопродукції, виробленої на обох підприємствах.

Як заявили виданню представники «Метінвеста», компанії вдалося відстежити щонайменше 2,5 тис. тонн, які перевозять із окупованого українського Маріуполя до російського Ростова-на-Дону.

Наш аналіз показує, що найбільш вірогідними [кінцевими] пунктами призначення можуть бути країни Азії та Африки. (…) Існує невелика ймовірність того, що деякі товари, а саме сляби, потраплять в Європу, [оскільки] сляби не підпадають під торгове ембарго”, — заявила виданню директор з правового забезпечення «Метінвеста» Світлана Романова.

За словами юристки, «Метінвест» подав кримінальні скарги і намагається використовувати інші можливості, але чіткого законного шляху немає.

Як зазначає видання, крадіжка сталі сигналізує про зростаючу проблему у забезпеченні застосування санкцій через імовірне відкриття інших портів на окупованих територіях.

До Маріупольського порту раніше зайшли щонайменше три судна, щоб завантажити вкрадену сталь. Це твердження підтверджується супутниковими знімками.

Маріупольські металлургійні комбінати «Азовсталь» і ММК ім. Ілліча є найбільшими активами гірничо-металургійної групи «Метінвест».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *