Окупанти вивезли з Бердянського порту перші 7 тис. тонн зерна

З морського порту в загарбаному російськими військами Бердянську вийшло перше з початку окупації торгове судно з вантажем зерна. Про це повідомило російське агентство ТАСС.

Після кількох місяців простою з Бердянського морського торгового порту вийшло перше торгове судно. 7 тис. тонн зерна прямують до дружніх країн”, — ідеться в публікації.

Суховантаж на виході з порту і в Азовському морі «з метою забезпечення безпеки» супроводжували кораблі і катери ЧФ РФ.

Згідно з даними сервісу Marine Traffic, балкер Zhibek Zholy (прапор — Росія), який минулого тижня заходив до Бердянського порту, прямує до порту Караса на північному заході Туреччини, й планує прибути до нього у п’ятницю, 1 липня. При цьому точкою його відправлення вказано буцімто порт Новоросійськ.

Окупанти вивезли з Бердянського порту перші 7 тис. тонн зерна
Скріншот: marinetraffic.com

На початку червня стало відомо, що Микола Єрьоменко, який обіймав посаду капітана Бердянського морського порту, перейшов на службу до окупантів. Крім того, «директором» Бердянського порту російські окупанти призначили Володимира Стельмаченка, який раніше працював у Службі морської безпеки (СМБ) порту.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

В середині березня окупанти почали використовувати причали Бердянського морського порту для того, щоб завозити військову техніку для наступу на українські міста в Запорізькій та Донецькій областях. Проте після удару ЗСУ, внаслідок якого був затоплений ВДК проекту 1171 «Саратов» Чорноморського флоту РФ, ці спроби припинилися.

Наприкінці лютого російські війська окупували місто Бердянськ. Місцева влада відмовилася від співпраці з окупантами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *